My Beatport

Log in to start using My Beatport!

My Beatport lets you follow your favorite DJs and labels so you can find out when they release new tracks. Log in or create an account today so you never miss a new release.

Create an Account
You're not following anyone yet!

My Beatport lets you follow your favorite DJs and labels so you can find out when they release new tracks. So go follow someone!

View My Beatport

My Artists View All


My Labels View All


My Carts


(EN) Volart was born in 1995 and graduated from Bahçeşehir University. His interest in music began to make his music program on University radio (Bau Radio) (2016). He will join the 'Ravin Group' team and cooperate in 2018. Since 2019, he entered the kitchen of the music and started to create pieces for his own style. In 2020, he released his first Single 'Heuksal' with his 'Brain Pain Records' list and took his place in the music charts. Now, he continues his music career in Istanbul with his original style. * * (TR) Volart 1995 yılında doğdu ve Bahçeşehir Üniversitesi mezunu . Müziğe olan ilgisini Üniversite radyosunda(Bau Radio) müzik programı yaparak başladı (2016) . Git gide artan bu ilgiyi , katıldığı bir çok etkinlikten esinlenerek , düzenlediği mini bir private party de sergilediği DJ performansı ile daha da ileriye taşıdı 2018'de 'Ravin Group' ekibine katılıp İstanbul'da etkili bir çok etkinlikte performansını dinleyiciler ile buluşturdu . 2019 yılından itibaren müziğin mutfağınada girerek kendi tarzına yönelik parçalarını oluşturmaya başladı . 2020 Yılında 'Brain Pain Records' etiketi ile ilk Single 'Heuksal' ı çıkararak müzik listelerinde yerini aldı . Şimdi ise müzik kariyerine özgün tarzı ile İstanbul'da devam ediyor .